Profesor Peter M. Cuckow přednášel na workshopu Kliniky dětské chirurgie

17. 1. 2024

Profesor Peter Malcolm Cuckow z Great Ormond Street Hospital v Londýně představuje jednu z předních světově uznávaných autorit v oblasti rekonstrukčních operací genitálu u dětí. Minulý týden uspořádala Klinika dětské chirurgie 2. LF UK a FN Motol třídenní workshop, na který dorazil i prof. Cuckow. Pan profesora přivítal přednosta Kliniky dětské chirurgie, prof. MUDr. Michal Rygl, Ph.D., a chirurg MUDr. Jan Trachta, FEAPU.

Workshop každý den začínal zajímavou přednáškou, po které následovaly tři operace hypospadie*. Této akce se zúčastnili i lékaři z různých pracovišť v České republice a na Slovensku. Během workshopu prof. Cuckow aktivně sdílel své bohaté zkušenosti a prezentoval užitečné chirurgické tipy, triky a různé techniky, které používá při opravě hypospadie různých stupňů závažnosti.

Jeho účast na workshopu byla velmi přínosná a poskytla lékařům specializujícím se na dětskou urologickou chirurgii příležitost k získání odborných znalostí od renomovaného experta z Velké Británie.

* Hypospadie – vrozený rozštěp močové trubice na spodní straně mužského genitálu. Tato vývojový vada postihuje méně než 1% mužské populace.

Foto: MUDr. Zeinedine a MUDr. Trachta