Známe vítěze tendru na výstavbu Motolského onkologického centra

15. 6. 2023

Praha 15. června 2023 – Motolské onkologické centrum je největším projektem zdravotnické části českého Národního plánu obnovy financovaného EU. Celková částka vyčleněná na tento projekt je 4,5 miliardy korun a bude dokončen v březnu roku 2026. Vítězem tendru na vybudování moderního komplexu se stala společnost GEMO a.s.

Vítězná firma GEMO a.s. předložila nabídku na realizaci stavebních a inženýrských prací ve výši  3 373 225 900 Kč včetně DPH.  Předmětem plnění veřejné zakázky je rekonstrukce a dostavba budovy Motolského onkologického centra metodou Design and Build, tedy provedení veškerých projektových a inženýrských činností i stavebních prací. Hlavním cílem metodiky Design and Build je snížení rizik spojených s odděleným zadáváním návrhu a výstavby, a tím i dosažení větší efektivity a lepších výsledků.

„Je to velmi náročný projekt s relativně krátkou lhůtou na dokončení. Pro FN Motol je to každopádně velká výzva. Naši výhodou je, že už máme bohaté zkušenosti s realizací velkých investičních projektů. Byla to například rekonstrukce celé dětské části a nyní výměna zateplení a oken dospělé části, která navíc probíhá za plného provozu,“ říká JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, ředitel Fakultní nemocnice v Motole.

Motolské onkologické centrum bude úzce provázané se stávající nemocnicí. Všechny kliniky, které mají v gesci onkologické pacienty, jako například Urologická či Gynekologicko-porodnická klinika a další, budou s centrem spolupracovat.

Moderní budova s kaskádovými terasami a prosklenými okny bude navazovat na pavilon Nové onkologie, který byl otevřen v roce 1997.

Součástí projektu je i Vědecké a diagnostické onkologické centrum, na které nadace The Kellner Family Foundation poskytla dar ve výši 500 milionů korun.

Tisková zpráva: TZ – Motolské onkologické centrum